העולם הקסום של בונסאי פיקוס

בליבן של משתלות יפניות נמצאים עצי הבונסאי המסמלים יופי ועידון. בין העצים אפשר למצוא גם בונסאי פיקוס הידוע באפשרויות העיצוב שלו.

מדוע אהוב כל כך זן זה על חובבי בונסאי, מתחילים ומנוסים כאחד? בעיקר בשל יכולת ההסתגלות והאסתטיקה המרהיבה שלו.

בונסאי פיקוס – שילוב בין אלגנטיות וחוסן

פיקוס בונסאי מציג קסם ייחודי המאופיין בעלווה מורכבת, ענפים חינניים ויכולת לשגשג בסביבות שונות. את הפיקוס ניתן למצוא במשתלות המתמחות בבונסאי, כאלו המעניקות הדרכה למגדלי בונסאי ומציעות למכירה סוגים שונים של עצי בונסאי.

משתלה יפנית היא מסוג המשתלות הנמצאות בחזית גידול הבונסאי. הטיפול הקפדני ותשומת הלב לפרטים שהמשתלה מעניקה לעצים ולצמחים הופכים אותם ליצירות מופת חיות.

במשתלה מתרחש התהליך העדין של עיצוב, גיזום וטיפוח העצים לכדי יצירת אמנות.

עץ הפיקוס הוא אחד מזני העצים שאמנים הבונסאי אוהבים לעצב ולטפח. לפיקוס תערובת הרמונית הנוצרת מהעלווה הירוקה והשופעת ומשורשי האוויר.

בונסאי פיקוס
בונסאי פיקוס במשתלה

טיפוח צמחי בונסאי הפיקוס

לחובבי הגינה המטופחת, שילוב האלגנטיות של הפיקוס בין הגידולים והצמחים מוסיף עניין ורושם.

טיפול צמחי גינה והבנה בעקרונות הגיזום של הבונסאי מאפשרים לעצב ולשכלל את הגינה ולהפוך את הייצוג המיניאטורי המרהיב לחלק מהמראה הכללי ואף להוות קונטרסט למקטעים פראיים יותר ופחות מסוגננים בגינה.

בונסאי פיקוס מקורו בארצות טרופיות או ארצות עם אקלים חם. הוא עץ חזק ועמיד לכן הוא מאוד נפוץ בעולם הבונסאי.

אחד המאפיינים שלו הוא שורשי האוויר המסועפים, היוצרים לעיתים מראה של כתר יפיפה ויוצא דופן.

הוא קל מאוד לתחזוקה, עיצוב וגידול. אפשר לעשות עליו ניסיונות לא מיומנים של גיזום, הוא מתאושש מהר וסלחני כלפי אמני בונסאי מתחילים.

השקיית הפיקוס צריכה להיות מתונה ואין לתת למצע להיות יבש. כאשר המצע יבש לגמרי משקים היטב עד שהמים ניגרים מחורי הניקוז. הוא זקוק לחצי צל עד שמש מלאה.

מבחינת דישון חשוב להקפיד על שגרת דישון קבועה ומסודרת.
גזע מרשים, שורשים מפותחים ומראה מעוצב הופכים את הפיקוס ליצירת אמנות מרהיבה. כאשר מיישמים עליו את שיטות העיצוב והטיפוח הכוללות את גיזום העלווה והשורשים, כיוון הענפים וכד’, מתקבל בונסאי הפיקוס במלוא תפארתו.

מסע אל עולם עץ הבונסאי הוא הכרות עם מסורת עשירה ורבת שנים של הגנים היפניים ומפגש עם עקרונות הפילוסופיה והאמנות שהם מייצגים.

פיקוס הבונסאי מעשיר חללים פנימיים ומשפר את הגינה או החצר ומזמין את המתבוננים בו להתחבר לטבע באיזון עדין של טיפוח, יצירתיות והערכה עמוקה לאמנות הבונסאי הנצחית.

שתפו:

מאמרים אחרונים מהבלוג

דברו איתנו

סל קניות
Start typing to see products you are looking for.
×