עץ בונסאי לבית

חשבו על גינה של עצי בונסאי אצלכם בדירה. לא צריך אדמה של גינה או חצר, עצי הבונסאי שתולים בעציצים ויוצרים פינה מקסימה בבית למי שרוצה איכויות של משתלה יפנית. עיצוב אסתטי, מדויק ו”נקי” ועם זאת יצירתי ואמנותי. עץ בונסאי לבית מכניס את החוויה היפנית פנימה, במראה של עצים מעוצבים, לפי צורתם בטבע. אתם מוזמנים להמשיך לקרוא על כך.

עץ בונסאי לבית להרמוניה מושלמת

עץ בונסאי לבית מחייב תנאים מסוימים כדי שיצמח וישגשג. העץ חייב להיות 2-3 שעות ביום בשמש. לאחר מכן אפשר לנייד אותו לכל מקום שרוצים בבית. מספיק חלון אחד עם שמש ישירה בשביל הבונסאי. כמעט כל סוגי בונסאי מתאימים לגידול בבית, מה שחשוב שיקבלו שמש. לחלקם מתאים גם חצי שמש. השמש מאפשרת לתהליך הפוטוסינתזה להתרחש והוא חיוני לתהליך הצמיחה של העץ.

לחות גם חשובה לעץ הבונסאי, אך לא תמיד קל לייצר לחות בבית. אם לא מצליחים ליצור לחות בבית, מומלץ לקחת עץ בונסאי מפיקוס שאינו צריך רמות גבוהות של לחות.

רצוי גם להרחיק את הבונסאי ממקורות חום, במיוחד מרדיאטורים, שכן הדבר יביא לייבושו וגוויעתו בתוך זמן קצר. סביבתו של הבונסאי צריכה להיות נקייה מאבק ופתוחה יחסית, שהעצים יוכלו לנשום. 

בונסאי אופרקוליקריה דקארי
עץ בונסאי לבית ולגינה

אווירה של גנים יפנים בבית

חובבי בונסאי שרוצים לגדלם בבית וליצור לעצמם אווירה של גנים יפניים, יפים, נקיים ואסתטיים בתוך הבית או הדירה, צריכים  להכיר כמה כללים, לא מסובכים, לגבי גידולם. אין שני ליופיו של הבונסאי והם יכולים לקשט כל חדר בבית.

בבית קל לגדל את הבונסאי, אינו זקוק לשמש חזקה בכל שעות היום והוא גדל בו נהדר. גיזום קפדני וגידול העץ בעציץ קטן מגבילים את גדילתו אך עדיין מאפשרים לעצבו ולשלוט במראהו.

לעיתים קרובות מדובר בתחביב מאוד מתגמל ומהנה, במיוחד אם רוצים משהו יותר מאתגר ומיוחד מעציץ רגיל. אבל צריך להקפיד על טיפול נכון כדי שיהיה נוח לעץ לגדול ולדגם את יופיו.

גידול בונסאי

יש לבחור את סוג העץ אותו רוצים לשים בבית וחשוב להתאימו לתנאי האקלים והאור בו. חשוב לדאוג שהתערובת בה נשתל העץ תהיה מאווררת ומנוקזת, שלא תחזיק את המים. התערובת הטובה ביותר היא תערובת של כבול, חמרה וטוף. מומלץ להוסיף חיפוי לקרקע כדי לא לאבד מים.

תנאי ההשקיה של הבונסאי משתנים בהתאם למידת האור ולמזג האוויר בהם גדל העץ ובהתאם לסוגו. מדובר על ממוצע של השקיה פעם ביום ומומלץ לדשן את הבונסאי בדשן כימי בנוסף לתערובת המצע. חשוב לגזום ענפים יבשים, צפופים וחולים. 

שתפו:

מאמרים אחרונים מהבלוג

דברו איתנו

סל קניות
Start typing to see products you are looking for.
×