הרמוניה ושקט על גדות הים התיכון: גן יפני בישראל

הביטוי “גן יפני בישראל” טומן בחובו שילוב משמעויות מיוחד שאינו מובן מאליו. אי של שקט והרמוניה שמגיע מהתרבות היפנית המסורתית ומושך היום כה רבים, בלב המציאות רוויית העומסים והמתחים בארץ.

הגן היפני מבוסס על מינימליזם וסימבוליות – כל פרט ואלמנט מייצגים בחירה סמלית, וחוברים יחד ליצירה שלמה ומרהיבה ביופייה. באופן מסורתי הגן היפני נועד לאפשר רוגע, איזון וחיבור לטבע, מקום לשקט והתבוננות בתוך מרוץ החיים האינטנסיבי.

שילוב עצי בונסאי בעיצוב גנים יפניים

גן יפני מסורתי כולל בתוכו עצי בונסאי. אומנות הבונסאי היא אמנות גידולם של עצים בתוך עציצים. באומנות מיוחדת זו, עוצמתו ויופיו של העץ ממשיכים להתפתח, ובו בזמן גודלו נותר קטן בהתאמה לגודל העציץ.

גיזום הבונסאי מבליט את הדרו של העץ, פוער חללים המאפשרים התבוננות ייחודית, ובהשתלבותו בגן כולו, יוצר עבור המתבונן מרחב קסום של התבוננות אמנותית על עצמו ועל הטבע.

בגן ניתן לשלב עצים מסוגים שונים בהם עצי פרי ננסיים, עצי זית, עצי בוגנוויליה ועוד. זאת כמובן בהתאם לאקלים ולאופי האזור.

גן יפני בישראל

בנוסף ליופיו הייחודי, גן זן משרה על השוהים בו תחושה של רוגע, הרמוניה וחיבור לטבע, ולכן הגן היפני הופך כה מבוקש בארץ וברחבי העולם.

הגן היפני משלב באופן מסורתי בין כמה אלמנטים סימבוליים: מקור מים, סלע או חלוקי נחל, גשר ופנס שבדרך כלל ממוקם בתוך מבנה אבן.

המים, שמסמלים בתרבויות רבות את השפע וזרימת החיים, מקבלים מקום של כבוד גם בגן היפני, וגם לכיוון זרימתם משמעות סמלית.

אבני חצץ או חלוקי נחל יוצרים את זרימת המים בגן, ומסמלים בשילוב המים את הניגודית המשלימה שבטבע. הגן היפני ואומנות הבונסאי מהווים מרכיב דומיננטי בתרבות היפנית כולה, ומיוחס להם ערך אמנותי רב ממש כמו ערכם של הציור או הקליגרפיה.

 

עצי זית ננסיים

עץ הזית מסמל עמידות ועוצמה, את השורשיות הארצישראלית ואת הנוף הים תיכוני.

שילוב של עץ זה בתוך גן יפני בישראל יחבר בצורה מעניינת בין מזרח למערב, ויצור גן ייחודי ומגוון. המרכז הישראלי להעשרה ואומנות הבונסאי מזמין אתכם לטעום מהאומנות המופלאה והייחודית של הגן היפני בישראל, במגוון סדנאות וקורסים.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram

מאמרים אחרונים מהבלוג

דברו איתנו

סל קניות

סגור
סגור
Start typing to see products you are looking for.
×
Sidebar Scroll To Top