התמחות באמנות הבונסאי: מדריך קצר על עצים ננסיים

עצי הבונסאי נוסכים שקט ושלווה במתבונן בהם וביוצר אותם כאחד. בעולם המשלב גננות ואמנות עומד עץ הבונסאי כאיזון עדין בין הטבע לבין האמנות ידי אדם.

עולם זה מציג יצירות מופת המייצגות מסורת עתיקת יומין לצד מיומנות גבוהה המגלמת את מהות הטבע בצורתו הקומפקטית.

עצי בונסאי - עדות לשלמות הטבע

הקסם טמון בצפייה בהתפתחות של עצים אלו. טיפוח עץ בונסאי הוא תהליך הכרוך בסבלנות ומזמין את המתרגלים להתחבר למהות של כל עץ, לאופיו, לאפשרויות העיצוב הטמונות בו ולתנאי הגידול הנדרשים לו.

ברוש ננסי לדוגמא בולט בענפיו החינניים והדקים והוא מבטא אלגנטיות המועדפת על חובבי בונסאי רבים. גרסת הבונסאי של הברוש מתמצתת את שלוות היער השופע ברושים בתוך החלל הסגור של עציץ בונסאי.

כל ענף ומחט שנגזמו בקפידה תורמים לאסתטיקה הכללית ויוצרים נרטיב חזותי שובה לב.

אמנות הבונסאי

מקבץ של כמה עצי בונסאי יצור מראה המקסים ויכניס את המתבונן בו לתפיסת החיים היפנית של התבוננות, פשטות, ניקיון וחללים בתוך העצים המשדרים את תפיסת המינימליזם היפנית.

עצי פרי ננסיים למרפסת, עץ זית למרפסת או עץ זית בעציץ, אמנות הבונסאי אינה עוסקת רק במראה הפיזי של העץ אלא גם בהקשר הרוחני והרגשי בין העץ למגדל.

קיימים סוגים רבים ושונים של עצי בונסאי, שלכל אחד מהם מאפיינים ויופי ייחודיים משלו. לדוגמא, עץ הג’ירף, סוגים שונים של רגלנית אפריקנית, בוגנוויליה בעציץ, בונסאי ברוש, בונסאי ערער, בונסאי אורן, בונסאי קריסה גדולת פרחים, בונסאי פוקיאן תה, כרמונה רוטיה ועוד.

מינים שונים של עצי בונסאי

פלפלון סיני גם הוא עץ בונסאי מקסים עם דפוסי צמיחה ייחודיים ועלווה מרשימה. העץ מוסיף נופך של אקזוטיות לכל חדר ומשתלב היטב בין עצי בונסאי שונים.

אופיו המסתגל הופך אותו לבחירה מושלמת עבור מתרגלי בונסאי מתחילים ולמנוסים שבהם הוא מסב קורת רוח באתגרי העיצוב שהוא מציב.

הפלפלון הסיני נקרא גם פלפל סצ’ואן וכפי שניתן לשער מקורו בסין. זהו שיח ירוק עד עם עלים מבריקים דמויי נוצה בגוון ירוק כהה. הצמח זקוק להשקיה מתונה ואין לתת למצע הגידול שלו להתייבש לגמרי.

מומלץ למקם אותו במרפסת או בגינה כדי לאפשר חשיפה ישירה של שמש לפחות 3-4 שעות.

לאלו המעוניינים לייפות את המרחב בו הם שוהים, להוסיף עץ בונסאי לאוסף הקיים או לשלוח מתנה מיוחדת למישהו יקר, עץ בונסאי משלוחים הוא הפתרון.

הפלא היפה הזה יכול להגיע עד לסף דלת הבית. וכל שנותר הוא להתענג על מראהו הנפלא.

עולם הבונסאי מציע אווירה יצירתית ושלווה. כל עץ מטופח בקפידה ומעביר מסר סיפור על מסירות וקשר נצחי בין ידיים אנושיות לבין יופיו של הטבע.

כאשר צוללים לתוך עולם קסום זה יוצאים בעצם למסע בו היצירות הקטנות הללו מעוררות את התחושה המופלאה של עולם הטבע.

שתפו:

מאמרים אחרונים מהבלוג

דברו איתנו

סל קניות
Start typing to see products you are looking for.
×