גישה הוליסטית לחיים והקשר לגן יפני

  • מהי חשיבה הוליסטית ומהו מודל הוליסטי?

גישה הוליסטית לחיים מביאה לידי ביטוי את ראיית השלם, תוך מתן דגש על ההדדיות בין החלקים. מודל הוליסטי מייצג את הרעיון שיכולה להיות השפעה של הסביבה על האדם, גופו נפשו ורוחו.

היציאה המאזנת אל ההרמוניה שבטבע מגיעה הביתה’ כולנו מרגישים זאת באופן אינטואיטיבי, בשנים האחרונות מחקרים שונים אף מראים בבירור, כי היציאה אל הטבע משפיעה עלינו פלאים ברמה הרגשית והפיזית גם יחד.

טיול ביער או בכל מקום בו הטבע משגשג בשיא הדרו, מאפשר לנשום מלוא ריאות את האוויר הנקי, להתמסר לצליליו העדינים ולרוות את צבעיו וגווניו המשתנים עם עונות השנה. 

מודל הוליסטי של חיבור בין שונים 

הטבע כולו הוא אוסף של אינספור פרטים שונים ומשלימים זה את זה, כל אחד מהם בעל מאפיינים ייחודיים אשר יחד מתחברים למערכת הרמונית מעוררת השתאות. ההרמוניה הזו המחברת באופן פלאי בין ניגודים, היא הכוח הנעים, המאזן והמרפא שבטבע. גן יפני בישראל המושתת על אמנות עיצוב הגנים היפנית המסורתית שואב השראתו מן הטבע, ומטרתו להעניק השראה זו לכל המבקרים בו.

משתלה יפנית הכוללת הדרכה מקצועית, תאפשר לכם:

  1. להפוך את החצר הביתית לגינה הוליסטית נפלאה.
  2. לקבל את כל הידע הדרוש לתכנון ועיצוב של גן יפני.
  3. תעניק לכם השראה להיכנס לתהליך מתוך גישה הוליסטית לחיים ועיצוב הגן.
  4. תוכלו להתרשם מקרוב במשתלת הבונסאי בכפר הרא״ה מיופיים של עצי הבונסאי ושל כל אלמנט נוסף שתבחרו לשלב בו.

     בילוי בגינה יפנית יוצר מרחב נעים ונינוח המאפשר להתנתק מהמולת העיר הסואנת ולהתחבר לאווירת רוגע ושלווה.
גישה הוליסטית לחיים וגן יפני
גישה הוליסטית לחיים

גישה הוליסטית לחיים בתכנון גנים יפניים

למי שרוצה להעמיק בנושא גנים יפניים ישנן סדנאות המאפשרות ללמוד את יסודות העיצוב ורזי אומנות ואימון הבונסאי.

במהלך הסדנאות נעשה שימוש בכלי עבודה ייעודיים ואביזרי עיצוב כמו חוטי אלומיניום המאפשרים ליישם את הנלמד וליצור עצי בונסאי מרשימים.

מחקרים מהשנים האחרונות מראים כי רמת הריכוז ואיכות הזיכרון של אנשים שיוצאים לטיול בטבע גבוהה יותר משל אנשים השוהים בחלל סגור.

הגן היפני מחקה את תנועת הטבע ומארג הנוף ומאפשר השתהות, התבוננות וחוויה של האדם השוהה בו.

מי שרוצה להבין מהו גן יפני ואיזו אווירה הוא משרה, מוזמן להגיע למשתלה יפנית ולהתרשם ממגוון גנים מעוצבים שכוללים עצים ננסיים שנראים כאלה בעקבות עבודה אומנותית רבת שנים.

העצים גדלים בעציצים בעלי מראה מיוחד במינו. בין העצים ניתן למצוא עצי פרי ננסיים, בונסאי אורן, עצי זית ועוד אשר נשתלו וגודלו קרוב לכללי המסורת היפנית. במשתלה יפנית ניתן לרכוש עציצי בונסאי שונים לקישוט הבית או הגינה.

כך ניתן למצוא בגן היפני עצים וצמחים מסוגים שונים, הפורחים בהתאם לעונות השנה, ולכן בכל עת הביקור בגן מאפשר ליהנות ממגוון צבעים, טקסטורות וסגנונות. צלילי הגן המגיעים מפכפוך המים העדין, רשרוש העלים ברוח וציוצי הציפורים, אף הם נודעים בהשפעתם המרגיעה והמאזנת על גופנו ונפשנו.

עיצוב גנים יפנים כפי שתפגשו במרכז הישראלי להעשרה אמנות הבונסאי, מבוסס על גישה הוליסטית לחיים, ומביא את כל ההרמוניה הקסומה הזו הישר אל גינת הבית.כמו כן הסדנה מקנה את ההדרכה הדרושה לתחזוקת גינה המכילה עצי בונסאי, כך שלא רק מי שמתחבר לגישה הוליסטית לחיים יהנה ממנה אלא כל מי שאוהב את המראה הייחודי והתחושה הנעימה שנוצרת.

עצי בונסאי
עיצוב גן יפני בישראל
דוגמה נוספת להרכבת פיקוסים

סדנאות אימון בונסאי

למי שרוצה להעמיק בנושא גנים יפניים ישנן סדנאות המאפשרות ללמוד את יסודות העיצוב ורזי אומנות ואימון הבונסאי.

במהלך הסדנאות נעשה שימוש בכלי עבודה ייעודיים ואביזרי עיצוב כמו חוטי אלומיניום המאפשרים ליישם את הנלמד וליצור עצי בונסאי מרשימים.

כמו כן הסדנה מקנה את ההדרכה הדרושה לתחזוקת גינה המכילה עצי בונסאי, כך שלא רק מי שמתחבר לגישה הוליסטית לחיים יהנה ממנה אלא כל מי שאוהב את המראה הייחודי והתחושה הנעימה שנוצרת.

בונסאי ארט נחשבת למרכז הישראלי המתמחה בהעשרה ואומנות הבונסאי.

בה ניתן להתרשם ממגוון עצים ננסיים ייחודיים הניתנים לרכישה און ליין, לקבל סיור בגינה יפנית מושקעת וייחודית ולהשתתף בסדנאות שונות לגידול ועיצוב בונסאי.

כאמור, מדובר באומנות לא שגרתית המייצגת גישה הוליסטית לחיים, גורמת הנאה ומאפשרת צמיחה אישית.

שתפו:

מאמרים אחרונים מהבלוג

דברו איתנו

סל קניות
Start typing to see products you are looking for.
×