עץ זית מעוצב בונסאי

עץ הזית הוא בעל מראה אצילי ומרשים עם תכונות אמנותיות וטבעיות שאין לכל עץ. עץ הזית מסמל את ארץ ישראל, את השורשיות ואת החיבור לאדמה, את מטעי הזיתים והמסיק.

 
עץ הזית הוא מושלם לאקלים הים תיכוני, עמיד לנזקים שונים, מעשיר ומייפה כל מרחב בו הוא נמצא. אך לא תמיד יש לנו מקום לשתול עץ זית בגודלו טבעי. עץ זית מעוצב בגודל ננסי הוא פתרון נהדר בו תוכלו להנות מיופיו והדרו של הזית ולקבל תחושה שהטבע נמצא אצלכם בבית, בגינה או במרפסת.

עץ זית מעוצב

אז מה צריך לדעת כאשר רוצים לעצב בונסאי מעץ זית? ראשית, יש לבחור חומר גלם ברמה גבוהה. כזה שיש לו נברי, מערכת שורשים עילית ומספיק ענפים. כמו-כן, חשוב שהעץ יהיה מזן זית בר שהוא בעל עלים קטנים. זית בר עדיף על סוגי זית אחרים כגון הסורי ומנזלינו, שהם בעלי עלים גדולים יותר.


מדוע חשוב לבחור דווקא חומר גלם עם עלים קטנים? בבונסאי, מכל סוג שהוא, חשובות מאוד הפרופורציות. מכיוון שמדובר על עץ זית ננסי מעוצב חשוב שתהיה התאמה בין גודל העלים לבין גודלו של העץ.

כשאנו מעצבים בונסאי אנו משתדלים שהעץ יראה קרוב ככל האפשר למראהו בטבע. עלה גדול בעץ מיניאטורי משדר חוסר פרופורציות ומראה שאינו הרמוני.

עץ זית מעוצב איכותי
עץ זית מעוצב

מה הם תנאי הגידול של עץ זית בונסאי?

המצע לרוב מורכב מטוף, פומיס ואקדמה. מצע טוב הוא מצע מאוורר, שאינו דחוס וכזה המאפשר לשורשים להתפתח בצורה טובה. עץ זית מעוצב חשוב גם שיקבל תאורה של שלוש – ארבע שעות של שמש ישירה ויהיה חשוף לאור מלא במהלך היום. כך עץ זית לגינה מחיר כבונסאי יכול להתאים ביותר כשהוא שתול בתוך עציץ יעודי שמאפשר לו חשיפה טובה לשמש ושומר על מימדיו.

לגבי ההשקיה. עץ זית מעוצב מחיר דורש השקיה יסודית בכל פעם שהאדמה שלו מתייבשת אך יש להימנע מרטיבות מתמדת. זית לא אוהב מצע מנוקז וטעות נפוצה היא שזית אוהב אדמה יבשה. לזית דווקא אין בעיה עם מים אך חשוב לא להגזים.

בונסאי זית

עצי זית מעוצבים בצפון מדהימים ביופיים ויעשירו כל פינה בבית או בחצר. הם נותנים אפקט של הטבע ומתאימים כמעט לכל חלל בו יש תאורה מתאימה. בבית, במשרד, במרפסת, בחצר, ליד מסלעה, בכניסה לבית.


עיצוב עץ זית הוא חלק מתרבות ואמנות הבונסאי, גזעו העתיק, העלווה השופעת ועיצובו האמנותי מדגישים את יופיו רב השנים. עץ זית מעוצב ירומם ויקשט באופן מופלא כל מקום הוא נמצא.

סל קניות
Start typing to see products you are looking for.
×