גינה יפנית

בחצר או בגינת הבית, מרפסת או אף בסלון, תוכלו ליצור לעצמכם מראה של גינה יפנית משגעת מעצי בונסאי מרהיבים ומיוחדים. בונסאי לא רק יוצר מראה אסטטי מיוחד, אלא גם טומן בחובו את גישה הוליסטית ייחודית לחיים.

מינימליזם, מעט זה הרבה, פשטות וניקיון. ושכל זה נמצא מול העיניים יום יום בבית או בחצר, מראה העץ המיניאטורי חודר ללב ולנשמה. על גינה יפנית מעצי בונסאי בביתכם, אתם מוזמנים להמשיך לקרוא.

גינה בהשראת אמנות הבונסאי היפנית

בונסאי היא צורת אמנות יפנית מסורתית של גידול עצים מיניאטוריים בעציצים או במיכלים קטנים. מטרת גידול הבונסאי היא יצירת ייצוג קטן וחי של הטבע המגלם גישה הוליסטית לחיים של איזון והרמוניה, שהיא מרכזית במשמעותם של הגנים היפניים.

אך כמו שבגנים היפניים יש עצי בונסאי יפניים, כשרוצים גן יפני בישראל, עושים זאת עם סוגי עצים ישראלים.

גינה יפנית
גינה יפנית בחצר

מקבץ של כמה עצי בונסאי יצור מראה המקסים ויכניס את המתבונן בו לתפיסת החיים היפנית של התבוננות, פשטות, ניקיון וחללים בתוך העצים המשדרים את תפיסת המינימליזם היפנית. עצי פרי ננסיים למרפסת, עץ זית למרפסת או עץ זית בעציץ, אמנות הבונסאי אינה עוסקת רק במראה הפיזי של העץ אלא גם בהקשר הרוחני והרגשי בין העץ למגדל.


קיימים סוגים רבים ושונים של עצי בונסאי, שלכל אחד מהם מאפיינים ויופי ייחודיים משלו. לדוגמא, עץ הג’ירף, סוגים שונים של רגלנית אפריקנית, בוגנוויליה בעציץ, בונסאי ברוש, בונסאי ערער, בונסאי אורן, בונסאי קריסה גדולת פרחים, בונסאי פוקיאן תה, כרמונה רוטיה ועוד.

לכל סוג ומין יש דרישות ייחודיות משלו לטיפול וטיפוח, אך המשותף לכולם הוא שהם זקוקים לאור במשך כמה שעות ביום. לכן, כשחושקים בעצי בונסאי בבית חשוב לוודא שהמקום אכן יהיה מואר בהתאם.

גן יפני בחצר הבית

השימוש בבונסאי בגנים היפניים הוא ביטוי לפילוסופיית הזן המדגישה פשטות ושלווה. הם מסודרים לרוב בקבוצות עם צמחים וסלעים אחרים ויוצרים יחד נוף מגובש וטבעי למראה.


זה הזמן ליצור גן יפני מרהיב באחת מפינות החצר או המרפסת. גידול בונסאי הוא דרך נפלאה להתחבר לטבע, להאט ולהעריך את יופיו ולטפח תחושה של שלווה פנימית ורוגע.

בין אם יש ניסיון בגידול עצי בונסאי או לא, אפשר לקבל אצלנו את כל המעטפת של גידול הבונסאי בביתכם. כלי העבודה המתאימים, דשן, עצות לגידול וטיפוח העץ וכל מה שצריך כדי ליצור יצירת מופת מיניאטורית מנקודת מבט ייחודית על החיים.


באמצעות גיזום ועיצוב קפדניים מאומנים העצים לשמור על גודלם הקטן וניתן לבחור ולגדל בונסאי ממגוון מינים ועצים שונים.

שתפו:

מאמרים אחרונים מהבלוג

דברו איתנו

סל קניות
Start typing to see products you are looking for.
×