בונסאי למתחילים

בונסאי היא צורת אמנות מרתקת שמקורה ביפן. היא כוללת גידול עצים ננסיים במכלים קטנים ופיסולם לצורות ייחודיות המחקות את דפוסי הגידול הטבעיים של העץ.

בונסאי למתחילים הוא תחביב נהדר ודרך חיים לכל מי שנהנה מעיסוק הדורש סבלנות, ריכוז והעמקה, דרך ביטוי יצירתי והערכת יופיו של הטבע. אז איך מתחילים לאמן בונסאי? 

בונסאי למתחילים לגידולו של העץ הננסי

עוד לפני שמתחילים בלימוד מלאכת העיצוב, כדאי להתחיל בלימוד כיצד לבחור את העץ המועמד להיות בונסאי.

איתור ובחירה של חומר גלם לבונסאי חייב להיעשות בקפידה, לכו בחירת העץ הנכון היא אחד השלבים החשובים ביותר בהתחלה של גידול עץ בונסאי.

קיימים סוגי עצים מהם יוצרים סוגי בונסאי שונים. כמה מהמינים הפופולריים ביותר לבונסאי כוללים ערער, מייפל ואורן.

כאשר בוחרים עץ, יש לקחת בחשבון את האקלים בחלל בו מיועד להיות מוצב הבונסאי, כמו גם את כמות אור השמש והלחות שהעץ יזדקק להם כדי לשגשג.

חשוב להתחיל עם עץ קטן כאשר לומדים לראשונה כיצד לגדל בונסאי. עצים קטנים קלים יותר לגיזום ועיצוב ודורשים פחות תחזוקה מאשר עצים גדולים יותר. תמיד אפשר לעבור לעצים גדולים יותר ככל שהופכים למנוסים יותר.

גם בחירת העציץ הנכון היא חיונית בשלבי ההתחלה. העציץ צריך להיות בגודל המתאים וכזה שיש לו ניקוז טוב. חורי הניקוז חשובים כדי למנוע אגירת מים בתחתית וגרימת ריקבון שורשים.

ערכה לטיפול בבונסאי

איך מתחילים בגידול בונסאי?

גיזום הוא ההיבט מרכזי בטיפול בעצי בונסאי. הוא כרוך בגיזום ענפי העץ ושורשיו כדי לעצב אותו כמו שרוצים ולעודד צמיחה חדשה. חשוב ללמוד על הטכניקות הנכונות לגיזום העץ כדי למנוע פגיעה בו.

דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שגידול עץ בונסאי דורש סבלנות. לפעמים זה לוקח זמן עד שהעץ מגיע לצורה הרצויה וכמובן גם הקדשת זמן לטיפול ותחזוקה שוטפת. והסבלנות משתלמת. התוצאה היא יצירת אמנות יפה וייחודית שאפשר ליהנות ממנה במשך שנים רבות.

וכמובן השקיה ודישון באופן קבוע החיוניים לבריאות העץ. יש להשקות את העץ כשהאדמה מרגישה יבשה למגע, אך להיזהר לא להשקות אותו יתר על המידה. רצוי להשתמש בדשן ספציפי לבונסאי כדי לספק לעץ את החומרים המזינים הדרושים לו כדי לשגשג.

לערכת כלים למתחילים

גידול בונסאי למתחילים

לסיכום, גידול עץ בונסאי הוא תחביב מתגמל הדורש סבלנות, מסירות ותשומת לב לפרטים הקטנים. על ידי בחירת העץ, העציץ הנכון, והקפדה על טכניקות גיזום וטיפוח, אפשר ליצור יצירת אמנות יפהפייה המביאה שמחה לשנים רבות קדימה. בונסאי הוא תחביב נהדר שכל אחד יכול ליהנות ממנו.

שתפו:

מאמרים אחרונים מהבלוג

דברו איתנו

סל קניות
Start typing to see products you are looking for.
×