| | | |
משתלת הבונסאי תכנון גנים
 
 
Check this article that i wrote about the Israeli bonsai , published in the BCI bonsai and stone magazine Q4 desember 2019 . One of the best bonsai magazine in the world. special credit to joe grande . you can register be a member of the BCI and read the article online or you can order the magazines and enjoy many interesting knowledgeable articles .
www.bci-bonsai.com
 
 
bonsai.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
הרבה מסתורין אופף את גידולו של עץ הבונסאי, ומשווה לו רושם של קשה ומסובך, כשבעצם העקרונות אינם שונים מעקרונות הגינון היומיומי. ההבדל היחיד ביניהם הוא הרושם האסתטי שנותן העץ הקטן בתוך עציץ.
בון - סאי (המשמעות בסינית וביפנית זהה) פירושו עץ בעציץ. הבונסאי הוא אומנות, וכמו כל אומנות אחרת משלב אלמנטים של הרכב, עומק, טקסטורה/מרקם, צבע, זרימה, תנועה וכדומה. כמו בציור, אמן הבונסאי מנסה להעביר למתבונן תחושה של חיבור לטבע או תמונה מתוכו. הצמח והעציץ אמורים ליצור שלם אחד.
עצי בונסאי יכולים לחיות שנים רבות, ביפן יש עצי בונסאי שמוערכים כבני 500-700 שנים. למרות גילם, מעצם היותם צמחים חיים, הם דינמיים, כך שבעצם עבודתו של אמן בונסאי לעולם לא נגמרת.
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל תמצאו עשרות אנשים שמשוגעים על גידול עצים ננסיים. אחד מהם הוא משה אמרגי, בעל משתלת "בונסאי ארט" שבכפר הרא"ה, אשר לו גם אוספים יקרי ערך של עצי בונסאי. אמרגי, גנן במקצועו, נתקל לראשונה בעצים הננסיים במסגרת עבודתו בשנת 2006. "ממש התאהבתי", הוא אומר, "התחלתי להתעניין בנושא, ללמוד את הטכניקות ולהתנסות בגידול של בונסאי, ולאחר שנתיים כבר הצגתי עצים שעיצבתי בכמה תחרויות ותצוגות. בתחילת הדרך התקשיתי להיפרד מהעצים שמכרתי. מדובר ביצירות אמנות שהשקעתי בהן ימים ולילות, וכשאתה נהנה מהיופי של העצים, קשה לך למכור אותם", אומר אמרגי, שלו גם עצי זית ננסיים בני 200 שנה.
למאמר המלא..
 
 
 
 
 
 
איך לגדל את עץ בונסאי בבית בגינה או במשרד
גידול של הבונסאי היא אומנות של גידול עצים במיכלים שטוחים, הנראים כהעתק של העצים הבוגרים בטבע. הוא מוגדר כעץ קטן עם נשמה ■ צמחי הבונסאי יכולים לחיות מאות שנים בבית ובמשרד, תוך טיפול והקפדה על דישון, השקיה, גיזום והרבה הרבה אהבה.
 
 
עצי הבונסאי המוצבים על הדוכנים בחלק הצפוני של "בנוסאי ארט" בכפר הרוא"ה והקירות הלבנים שמאחוריהם, מעניקים למקום מראה של מוזיאון. מכיוון שמשה אמרגי, בעל החממה, עבד על כל אחד מהעצים המיניאטוריים כמה שנים עד לקבלת מראהו הנוכחי, אפשר בהחלט לראות בהם יצירות אומנות. "לוקח ליצור עץ בונסאי שנתיים עד עשר שנים" מסביר משה. "לאחר ששותלים את העץ ומחליטים על סגנון העיצוב, צריך לתכנן את גידולו, לנווט את כיוון צמיחת הענפים ולהקפיד לגזום את העץ לפי המסגרת הרצויה". 
 
 
 
תצוגת בונסאי מרהיבה במשתלה

לקראת חג הפסח, מגוון עצי בונסאי כמתנה מיוחדת

קורס מתחילים ,0544509745

קורס בונסאי למתקדמים 0544509745

קורס בונסאי ,לפרטים התקשרו 0544509745

 
152644משה אמרגי- 0544509745 , 046308169 כפר הר"אה